Zpět do obchodu

Registrace

Růže

 

cervene-ruze - kopie

Růže se pěstují v množství odrůd a barevných variací. Běžně můžeme narazit na růže červené, bílé, růžové, oranžové nebo žluté. Barevnou škálu růží rozšiřují uměle dobarvované druhy, takže můžeme narazit na růže modré nebo růže zelené.

Nejčastěji poptávané a objednávané růže jsou samozřejmě ty červené, vyjadřující lásku. Hned v závěsu jsou růže bílé a růžové. 

Pěstitelské oblasti růží najdeme v různých částech světa. Jsou jimy Jižní Afrika (Keňa,Etiopie), Jižní Amerika (Kolumbie,Ekvádor) i Evropa (Holandsko, Německo). 

Nejvýznamnějším vývozcem řezaných růží na světě je v současné době Holandsko. Holandsko je také centrem vývoje nových odrůd květin a je lídrem technologií pro pěstování. Prostřednictvím holandské burzy zde nabízí své produkty více než 6000 pěstitelů a dovozců květin z celého světa.

Modré růže - kopie     Jak správně o řezané růže pečovat?

Pro správnou výdrž řezané růže je rozhodujících několik věcí. Především je to čistá váza, šikmo seříznutý stonek a výživa pro řezané květiny, která současně funguje jako desinfekce vody. Hladina vody musí být dostatečná, proto je nutné použít přiměřeně vysokou vázu.

Neméně důležité je odstranit listy růží tak, aby nezůstávaly ve vodě - přispívají k množení bakterií. 

Vodu ve váze každý den vyměníme a stonek seřízneme nožem. Růže se tak bude moci snadněji "napít".

Zpět do obchodu