Zpět do obchodu

Registrace

Kytice 100 růží

100 ruzi_1

Kytice 100 růží provází výjimečné životní okamžiky. Mohou to být výročí, žádosti o ruku, významná jubilea nebo projev lásky a zamilovanosti. Ať už pokukujete po kytici 100 růží z jakéhokoli důvodu, pojďme si nyní říci, jaké jsou možnosti a proč právě 100 růží.

Symbolika 100 růží

100 růží je zkrátka krásnou kyticí, která zaujme na první pohled. Je jasné, že 100 růží není kytice pro každý den a její darování vyžaduje opravdu výjimečnou příležitost. O to větší a emotivnější je ale okamžik, kdy kytici 100 růží darujete. Okamžik plný dojetí, štěstí a pozitivních emocí. 

Číslo 100 symbolizuje podle křesťanských tradic hojnost a úplnost. Již samotná číslice "100" působí magicky a přitažlivě. Ne jinak je tomu i u kytice. 

Sudý počet květů - vadí nebo nevadí?

Sudý a lichý počet květů v kytici je téma, které se nikdy neomrzí. Tradiční floristika nám nepřímo diktuje sudé počty květů ve smutečních kyticích (jeden květ pro zesnulého a druhý květ pro Boha) a liché počty v těch ostatních - k narozeninám, k svátku nebo třeba ve svatebních vazbách. Trendy ve světě nám ale tuto tradici tak trochu nabourávají a proto se na toto pravidlo již nehledí tak přísně. Vlastně se nedá říci, která cesta je správná. Takže záleží především na tom, jaký zvyk upřednostňuje obdarovaná. V případě, že si nejsme jistí, rozhodně nic nezkazíme dodržením tradičních pravidel. 

Jiná situace nastává v případech, kdy se jedná o kytici k narozeninám nebo k jiným symbolickým příležitostem. Určitě nic nezkazíte darováním třeba 30, 40 nebo 50 růží ke kulatým narozeninám. Stejně tak nemusíte mít výčitky darovat 12 růží k ročnímu výročí vztahu (za každý měsíc jedna růže). V podobných případech převažuje důležitost symboliky nad zažitými pravidly.

Stejně tak není společenským prohřeškem darování kytice 100 růží. Můžete samozřejmě darovat 99 růží, nebo 101 růží, ale právě ono magické číslo 100 je tím hlavním důvodem, proč darovat tak velkou a úžasnou kytici růží.

A jak velká může být kytice 100 růží? 

Velikost kytice se odvíjí zejména od délky růží použitých ve vazbě. Určitou roli hraje samozřejmě i kvalita a velikost květu. Jde-li pouze o magický počet 100 růží, vystačíte si s krátkými růžemi. Ale pozor - do vazby kytice 100 růží rozhodně nedoporučujeme růže kratší než 40 cm. Výhodou krátkých růží je, že kytici udrží i křehká žena pohodlně v jedné ruce. Další výhodou je, že na takouvou kytici není problém sehnat vázu.

Potřebujete-li ale, aby obdarovaná "za kyticí nebyla vidět", rozhodně přemýšlejte nad růžemi délky 70 cm a více. V tomto případě se ale bude hodit i váza na 100 růží.

100 RŮŽÍ | 40 cm 100 růží | 70 cm
Kytice 100 ruzi 100 růží dlouhé 70 cm

   

100 RŮŽÍ PRAHA | KYTICE 100 RŮŽÍ | 100 RŮŽÍ

 

Zpět do obchodu